Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Policjanci z powiatu kętrzyńskiego uczcili swoje święto

Stoją na straży prawa, pomagają, rozwiązują problemy i niejednokrotnie ratują ludzkie życie. Oczywiście mowa o policjantach. W piątek uroczyste obchody Święta Policji odbyły się w Kętrzynie. W tym wyjątkowym dla policjantów dniu nie zabrakło medalu, wyróżnień, awansów na wyższy stopień służbowy, życzeń i podziękowań. Z uwagi na panującą pandemię, tegoroczna uroczystość miała charakter kameralny, z zachowaniem środków ostrożności.

Dzisiaj  (07.08.2020 r.) na placu Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. W uroczystej zbiórce, której gospodarzem był Komendant Powiatowy Policji w Kętrzynie insp. Dariusz Ślęzak uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek. W uroczystości udział wzięli Starosta Powiatu Kętrzyńskiego Michał Kochanowski, Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka oraz Wiceprzewodniczący Warmińsko Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie Piotr Krupski.

To doskonała okazja do odznaczeń, wyróżnień, awansów, życzeń i podziękowań za codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa. To również dobry moment na wspomnienie 101 rocznicy powstania Policji Państwowej, 95 – lecia powołania kobiet do Policji, 30 rocznicy uchwalenia Ustawy o Policji oraz 30 – lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Trwająca pandemia spowodowała, że uroczystość miała charakter kameralny z zachowaniem środków ostrożności.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medal za „Długoletnią Służbę”, który jest nadawany za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa otrzymał asp. szt. Stanisław Szczepaniak  Komendant Komisariatu Policji w Reszlu.

To nie jedyne odznaczenie podczas uroczystości. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych asp. szt. Roman Piskorz został odznaczony Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant” natomiast Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant” kom. Sławomir Pierzchanowski. Następnie Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek wręczył policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Podczas tegorocznego Święta Policji awansowało 31 policjantów z kętrzyńskiej komendy.

Decyzją Prezydium Zarządu Głównego NSZZ Policjantów "Brązowe Odznaki Honorowe" otrzymali asp. Marcin Wawrykiewycz oraz mł. asp. Justyna Śpiewak.

Na zakończenie uroczystości Komendanci podziękowali policjantom za ich zaangażowanie w służbę, która jest odpowiedzialna, trudna i wymagająca dużego poświęcenia ze strony każdego policjanta. Odczytany został list Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego skierowany do policjantek, policjantów i pracowników z garnizonu warmińsko-mazurskiego.

 

Wszystkim mianowanym i wyróżnionym składamy najserdeczniejsze gratulacje!

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.64 MB)

Powrót na górę strony