Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Nad wodą w górach czy w domu funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji

Wakacje to czas kiedy dzieci wyruszają na kolonie i obozy, dorośli wyjeżdżają na urlopy, wiele osób wybiera aktywny wypoczynek nad wodą lub na górskich szlakach. Okres wakacji, to również czas dalekich podróży, co wiąże się ze wzmożonym ruchem autobusów i samochodów, które przewożą dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Aby uchronić się przed niebezpieczeństwem policjanci spotkali się z młodzieżą przebywającą na obozie w Gierłoży i przypomnieli czego należy się wystrzegać i na co zwracać szczególną uwagę, aby wakacje były bezpieczne.

Wczoraj (21.07.2020) w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz w ramach działań „Bezpieczne Wakacje 2020” dzielnicowi z terenu gminy Kętrzyn sierż. sztab. Justyna Śpiewak i asp. Robert Żyrkowski wspólnie z profilaktykiem społecznym spotkali się z młodzieżą przebywającą na obozie w Gierłoży. Podczas spotkania omówiono podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą, w lesie, na drodze jak również w domu, a także w kontaktach z osobami obcymi oraz rówieśnikami. Policjanci ostrzegali przed brawurą oraz co zrobić, gdy się zgubimy lub potrzebujemy szybkiej pomocy.

Omówione zostały aspekty dotyczące bezpieczeństwa w czasie kąpieli podkreślając, jak ważne jest  kąpielisko strzeżone z ratownikiem, a jak może być niebezpieczny akwen np. staw, rzeka, czy jezioro gdzie nikt nie czuwa nad bezpieczeństwem kąpiących. Funkcjonariusze przypomnieli również jakie mamy prawa i obowiązki uczestnika ruchu drogowego. Wiedząc, że wakacje to również czas wzmożonych prac polowych, przypomniano o zasadach bezpieczeństwa w pobliżu maszyn rolniczych.

Policjanci poruszyli także temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz konsekwencji negatywnych zachowań.

Na zakończenie swojej wizyty życzyli przede wszystkim niezapomnianych wrażeń i wyjątkowo udanego wypoczynku.

 

Powrót na górę strony