Komenda Powiatowa Policji w Kętrzynie


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Kierownictwo

 2. Kętrzyn: Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego

  Opady deszczu i niskie temperatury stanowią poważne utrudnienie dla kierowców. Dlatego tak ważne w tych warunkach jest zachowanie szczególnej ostrożności przez kierujących. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Przekonał się o tym kierujący golfem, który na łuku drogi podczas manewru wyprzedzania zderzył się czołowo z innym pojazdem.

 3. Kontakt

 4. Kętrzyn oraz gmina Kętrzyn

 5. Kętrzyn: Debata społeczna na temat bezpieczeństwa młodych kierowców

  Pan Witold Gagacki Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej wraz z kętrzyńskimi policjantami zorganizowali debatę pn. „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Zagrożenia powodowane przez młodocianych kierowców”. Spotkanie to odbyło się w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie. Wśród zaproszonych była młodzież szkolna, specjaliści z zakresu ruchu drogowego, pierwszej pomocy, straży pożarnej oraz przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie.

 6. Reszel

 7. Kętrzyn: Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę – pomogło zgłoszenie obywatelskie

  Zgłoszenie telefoniczne czy ujęcie obywatelskie - każdy sposób jest dobry, by powstrzymać kierującego pojazdem po spożyciu alkoholu. Doskonale wiedziała o tym osoba, która nie zawahała się i o swoich podejrzeniach poinformowała policjantów. Po zgłoszeniu, funkcjonariusze zatrzymali pijanego kierującego oplem 23-latka. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

 8. Korsze

 9. Kętrzyn: Policjanci czytali dzieciom bajki

  Kętrzyńscy policjanci włączyli się do akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Funkcjonariusze odwiedzili grupę przedszkolaków w Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie gdzie głośno czytali bajki. Spotkanie było również okazją by przypomnieć najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa.

 10. Kętrzyn: Policjanci zatrzymali 10 poszukiwanych

  Kętrzyńscy policjanci ustalili miejsca pobytu i zatrzymali w ciągu jednej doby aż 10 osób poszukiwanych. Mężczyźni poszukiwani byli na podstawie zarządzeń wydanych przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. Zostali zatrzymani i trafili do aresztów śledczych.