Komenda Powiatowa Policji w Kętrzynie


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Kierownictwo

 2. Kętrzyn: Schowali się w lokalu, a po jego zamknięciu ukradli pieniądze. O losie nastolatków zdecyduje sąd

  O losie dwóch chłopców w wieku 12 i 13 lat zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. Obaj przed zamknięciem jednego z lokali na terenie miasta weszli do środka, gdzie się ukryli. Kiedy wszyscy pracownicy zakończyli pracę i zamknęli restaurację wówczas wyszli z kryjówki i ukradli z kasetki w barze 340 złotych. Następnego dnia, gdy lokal został otwarty wyszli i cieszyli się swoim łupem.

 3. Kętrzyn: Wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku

  Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Saduny gm. Korsze. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 23-letnia kobieta kierując BMW wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu volkswagenem mężczyźnie. Kierująca oraz pasażerka BMW trafiły do szpitala.

 4. Korsze

 5. Kętrzyn: Uroczyste Obchody Święta Policji

  W kętrzyńskim Amfiteatrze odbyły się uroczyste powiatowe obchody Święta Policji. W tym roku 46 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie uzyskało awanse na wyższe stopnie służbowe. Jednego z policjantów uhonorowano również brązową odznaką „Zasłużony Policjant. Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek powołał nadkom. Marcina Danowskiego na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie.

 6. Kętrzyn: Wyjaśniaja okoliczności wypadków drogowych

  Nie najlepiej rozpoczął się długi sierpniowy weekend na drogach Warmii i Mazur. Od początku policyjnych działań tj. od 12.08.16 r. w zdarzeniach drogowych śmierć odniosły 4 osoby. Na drogach województwa łącznie odnotowano 16 wypadków drogowych, 145 kolizji oraz 31 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Do dwóch wypadków drogowych doszło także na drogach powiatu kętrzyńskiego.

 7. Kontakt

 8. Kętrzyn, Korsze: Aresztowany 39-latek podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem oraz usiłowanie zabójstwa

  Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące w areszcie śledczym spędzi 39-letni mężczyzna. Jest on podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 38-letniego mężczyzny oraz usiłowanie zabójstwa kobiety. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 9. Kętrzyn

 10. Kętrzyn, Korsze: Dla paczki papierosów i telefonu komórkowego pobili mężczyznę - najbliższe miesiące spędzą w areszcie

  Policjanci chwilę po zgłoszeniu zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn, którzy najpierw wtargnęli do mieszkania, a potem pobili i okradli właściciela. Napastnicy zabrali mężczyźnie papierosy i telefon komórkowy. Decyzją sądu dwóch 37-latków zostało tymczasowo aresztowanych. Natomiast wobec 31-latki zastosowano policyjny dozór.